Två nya 18V-belysningslösningar 

Två nya 18V-belysningslösningar 

Snart är mörkret över oss igen. En liten ljuspunkt, eller rättare sagt två, inför vad som komma skall är att RIDGID nyligen rullat ut de här trevliga 18V-belysningslösningarna. 

R8699 är en kraftfull LED-lampa med tre ljuslägen och 8,5 timmars drifttid som levererar upp till 3 200 lumen högkvalitativt ut i natten, motsvarande en kägla med räckvidd på över 200 meter. Ett plus är också att huvudet kan vridas 190 grader.

Är det något större du är ute efter kanske R8698 kan vara någonting, en LED-panel med upp till 14 timmars drifttid och en maximal ljusstyrka på 3 500 lumen. För längre arbetspass kan panelen även anslutas till närmaste standard vägguttag. Läs mer på www.ridgid.com

SKRIVEN AV
DMH
Sedan starten har DMH - Den Moderna Hantverkaren publicerat mängder av artiklar, nyheter, reportage och tester för den professionella hantverkaren. Tidningen uppstod ur behovet av en riktig branschtidning för skickliga yrkesmän.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *